ZWIĄŻ MNIE reż. Pedro Almodóvar,  Hiszpania 1990 (111’)
scen.  Pedro Almodóvar, Yuyi Beringola,  zdj. José Luis Alcaine,  muz. Ennio Morricone
w.: Loles León, Julieta Serrano, Francisco Rabal, Emiliano Redondo, Virginia Díez, Francisca Caballero, María Barranco, Rossy de Palma, Montse G. Romeu, Oswaldo Delgado, Alberto Fernández de Rosa, Agustín Almodóvar, Manuel Bandera, Miquel García

Ricky po opuszczeniu szpitala dla psychicznie chorych śledzi swoją byłą kochankę, prostytutkę Marinę. Ricky chce aby Marina została jego żoną. Dziewczyna jednak nie zdradza zainteresowania Rickym. Aby wpłynąć na jej decyzję Ricky nachodzi ją w domu  i krępuje. Dziewczyna staje się więźniem we własnym domu..
Więzy, które początkowo były torturą, stają się elementem zmysłowej, erotycznej gry, w której nagrodą jest prawdziwe uczucie...

NIEODEBRANE POŁĄCZENIE reż Takashi Miike, Japonia 2003 (112’)

scen. Yasushi Akimoto zdj. Hideo Yamamoto, muz. Kôji Endô
w.: Kou Shibasaki, Shinichi Tsutsumi, Kazue Fukiishi

"Nieodebrane połączenie" wpisuje się w stylistykę nowego japońskiego horroru, dołączając do filmów takich jak "Dark Water, czy "The Ring". Tym razem jednak zamiast zagadkowej kasety wideo czy opuszczonego domostwa, straszą telefony komórkowe. Siła tego obrazu tkwi w atmosferze osaczenia, którą reżyser kreuje przy użyciu minimalnej ilości filmowych środków. Oszczędna stylistyka o wiele sugestywniej kreuje klimat grozy. Yoko otrzymuje dziwną wiadomość głosową wysłaną z jej własnego telefonu w niedalekiej przyszłości. Nagranie stanowi dźwiękowy zapis jej tragicznej śmierci. Kiedy dziewczyna faktycznie ginie w taki sposób, jej przyjaciółka podejmuje śledztwo na własną rękę. 

 

KOPIA MISTRZA reż. Agnieszka Holland, USA 2006 (104’)
scen. Stephen J. Rivele, Christopher Wilkinson, zdj. Ashley Rowe
w. Ed Harris, Diane Kruger, Ralph Riach, Bill Stewart 

Nagroda krytyki filmowej na MUF w San Sebastian’2006

Dwudziestotrzyletnia Anna Holtz, studentka konserwatorium muzycznego, zaczyna pracę u słynnego Ludwiga van Beethovena . To burzliwy czas w życiu wielkiego kompozytora. Beethoven zmaga się z głuchotą, samotnością i problemami rodzinnymi. Wszystko to, staje się inspiracją do stworzenia IX Symfonii. Maestro przyjmuje Annę jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga.


 

SCOOP. GORĄCY TEMAT reż. Woody Allen, USA/Wielka Brytania 2006 (96')
scen. Woody Allen, zdj.Remi Adefarasin
w. Scarlett Johansson, Woody Allen, Hugh Jackman, Ian McShane

Sondra, amerykańska studentka dziennikarstwa, odwiedza przyjaciół w Londynie. Podczas występu magika dokonuje szokującego odkrycia – może widzieć i słyszeć ducha zmarlego brytyjskiego dziennikarza. Z zaświatów daje jej wskazówki, które doprowadzić mogą do rozwiązania tajemnicy Tarotowego Mordercy. Śledztwo prowadzi do młodego brytyjskiego arystokraty Petera Lymana, który od razu wpada Sondrze w oko.

 

NIE MA TAKIEGO NUMERU reż. Bartosz Brzeskot, Polska 2005 (108')
scen. Bartosz Brzeskot, zdj. Remigiusz Przełożny
w. Albert Osik, Jan Machulski, Agnieszka Ćwik, Marcel Wiercichowski, Bogusław Semotiuk, Piotr Plewa

 Grupa przyjaciół decydujących się na skok życia - opróżnienie sejfu kasyna, które zajmuje się praniem pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności skorumpowanego świata polityki i władzy. Żeby ominąć zabezpieczenia projektowane przez największych włamywaczy trzeba stworzyć nadzwyczajny zespół, a przede wszystkim mieć precyzyjny plan. Oczywiście zawsze zdarzają się nieprzewidziane komplikacje, które nawet najlepszym profesjonalistom dodatkowo podnoszą adrenalinę.