MOJA NOC U MAUD reż. Eric Rohmer, Francja 1969 (110?)
w.: Jean ?Louis Trintignant, Franşoise Fabian, Antoiie Vitez

Jean- Louis ma zdeklarowane poglądy na życie uczuciowe i stara się realizować je zgodnie z chrześcijańskimi zasadami etycznymi. Wkrótce zamierza poślubić swoją dziewczynę. Tymczasem jego przyjaciel poznaje go z piękną, doświadczoną i mądrą kobietą, która wyznaje zgoła odmienny system wartości. Ich wspólna, spędzona na długiej rozmowie noc, zmusi oboje do przewartościowania swoich poglądów.

 

KOLANO KLARY reż. Eric Rohmer, Francja 1970 (105?)
w. Jean-Claude Brialy, Aurora Cornu, Béatrice Romand

Złota Muszla na MFF w San Sebastian'1971

Czterdziestoletni Jerôme  dojrzał do tego by się ustabilizować i wstąpić w stan małżeński. Tymczasem na wakacjach spotyka dawną przyjaciółkę. Aurora jest pisarką i ma pomysł by za pomocą intrygi przetestować temat do nowej powieści. W tym celu organizuje spotkanie Jerôma z dwoma rozkwitającymi dziewczętami.

 

PIĘKNE MAŁŻEŃSTWO reż. Eric Rohmer, Francja 1982 (97?)
w. Béatrice Romand, André Dussollier, Arielle Dombasle

Sabina, studentka Akademii Sztuk Pięknych, umyśliła sobie wyjść za mąż. Za kogo? Tego akurat nie jest pewna. Ma po prostu taki plan i zamierza konsekwentnie go zrealizować.

 

PAULINA NA PLAŻY reż. Eric Rohmer, Francja 1983 (94’)
w. Amanda Langlet, Arielle Dombasle, Pascal Greggory

Srebrny Niedźwiedź za reżyserię oraz nagroda FIPRESCI na MFF w Berlinie Zachodnim ‘1983

16-letnia Paulina zostaje zaproszona na wakacje do świeżo rozwiedzionej kuzynki. Wokół pięknej rozwódki krążą nowi mężczyźni. Ich gry miłosne wciągają nastolatkę w krąg spraw, z których istnienia nie zdawała sobie dotąd sprawy. 
 

 

PRZYJACIEL MOJEJ PRZYJACIÓŁKI  reż. Eric Rohmer, Francja 1987 (102’)
w.: Emmannelle Chaulet, Sophie Renoir, Eric Viellard

Czwórka przyjaciół spędza ze sobą dużo czasu. Najpierw są to dwie pary, a następnie, w miarę upływu czasu, układ ulega przeobrażeniom. Wariacje na temat nowych wariantów pozwalają Rohmerowi prześledzić kruchość damsko-męskich związków, ich zmienność i niestałość. A jego bohaterom, po serii prób i błędów, przekonać się na czym polega istota prawdziwych uczuć.