GÓRSKI PATROL reż. Chuan Lu,  Chiny/Hongkong 2004 (85')
scen. Chuan Lu, zdj.Yu Cao, muz. Lao Zai
w. Zhang Lei, Ma Zhanlin, Duobuji, Qi Liang

Kiedy pekiński dziennikarz Ga Yu przybywa do tajemniczego obozu Górskiego Patrolu Kekexili, staje się świadkiem pogrzebu, który pogrąża w żałobie całą tybetańską wioskę. Postanawia odkryć prawdę o zagadkowym zniknięciu uczestników patrolu, zabiciu rzadkich okazów tybetańskich antylop oraz o plotkach, jakoby Górski Patrol współpracował z kłusownikami. Ga Yu przyłącza się więc do patrolu i razem z nim wyrusza na tybetańskie pustkowia.

 

HANA-BI reż. Takeshi Kitano, Japonia 1997 (103’)
scen.Takeshi Kitano, zdj.  Hideo Yamamoto, muz. Joe Hisaishiq
w. Kayoko Kishimoto, Ren Osugi, Takeshi Kitano
 

Policjant Nishi ignorując służbowe obowiązki, odwiedza w szpitalu swoją umierającą żonę. Wywołuje tym ciąg tragicznych zdarzeń.  Podczas policyjnej obławy zostaje postrzelony jego partner, później ginie kolejny policjant. Nishi nie może się jednak poddać, choćby przez wzgląd na chorą żonę i przyjaciela. By zdobyć pieniądze dla rodzin ofiar zadłuża się u mafii, a potem aby spłacić dług napada na bank.

PAN ZEMSTA reż.Chan-wook Park, Korea Południowa 2002 (129')
scen.Jae-sun Lee, Mu-yeong Lee, Yong-jong Lee, Chan-wook Park,zdj.Byeong-il Kim, muz.Ururboo Band
w.Kang-ho Song, Ji-Eun Lim, Ha-kyun Shin, Du-na Bae, Bo-bae Han

Bogaty właściciel fabryki dowiaduje się o porwaniu córki. Postanawia zgodnie z wolą porywaczy nie powiadamiać policji i zapłacić okup. Gdy jednak jedyne co dostaje w zamian to ciało swojego dziecka decyduje się dokonać zemsty. Jest to pierwszy film z krwawej trylogii Park Chan-wooka , w której skład wchodzą także "Old Boy" i "Pani Zemsta".

 

SZANGHAJSKIE SNY reż. Xiaoshuai Wang, Chiny 2005
scen. Xiaoshuai Wang, zdj.Wu Di, muz.Jingyan Zhang, Xiaozhu Long
w.: Yuanyuan Gao, Anlian Yan, Xueyang Wang, Bin Li

Nagroda Jury za reżyserię
na MFF w Cannes'2005

Dramat rodzinny opowiadający o konflikcie między rodzicami a dorastającymi dziećmi. Starsi pamiętają dostatnie życie w Szanghaju, z którego przymusowo ich wysiedlono. Młodzi po latach przyzwyczaili się do życia na prowincji. Marzenia ojca o powrocie do wielkiego miasta kolidują z planami życiowymi 19-letniej Qinghong, która nie zna życia poza spokojną wsią, gdzie ma przyjaciół i gdzie spotyka pierwszą miłość.

POCIĄG reż. Sun Zhou, Chiny/Honkong 2002 (96’)
scen.Be Cun, Zhou Sun, Mei Zhang, zdj.Wu Wangmuz, muz. Shigeru Umebayashi
w.: Gong Li, Tony Leung Ka Fai, Honglei Sun.


Zakochana kobieta, dwa razy w tygodniu wsiada do pociągu, by odwiedzić kochanka, którego darzy niezwykle zaborczą miłością. Gdy obiekt jej miłości zostanie przeniesiony na odległą prowincję, zakochana kobieta nadal będzie kontynuować swoje podróże, choć ukochany nie czeka już na peronie. W trakcie jednej z nich spotyka w pociągu pewnego sympatycznego mężczyznę, który mimo dość swobodnego stosunku do życia, kobiet i uczuć nie kryje fascynacji jej osobą.