ZABAWA reż. W. Leszczyński, zdj. A. Kostenko (1960)

Etiuda szkolna oparta na motywach opowiadania Rogera Vaillanda. Obraz nagrodzony na Festiwalu Etiud PWSFTviT.

PORTRET MĘŻCZYZNY Z MEDALIONEM reż. W. Leszczyński, zdj. A. Kostenko (1959)

Szkolna etiuda fabularna, w której poetyckie, senne wizje przeplatają się z rzeczywistością, a piętnastowieczny portret nieznanego mężczyzny z medalem pędzla Botticellego wydaje się tej rzeczywistości patronować... Młody mężczyzna ni stąd ni zowąd dowiaduje się od tajemniczego przybysza, że "jest oczekiwany" i musi natychmiast wyruszyć z nim w podróż. Na miejscu spotyka piękną kobietę, ale czy dane im będzie zaznać szczęścia?

PRZYJACIELE reż. A. Kostenko (1981)

Pięcioodcinkowy serial telewizyjny, którego akcja rozgrywa się na przełomie lat 40-tych i 50-tych. Grupa młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk zawiera przyjaźń na obozie ZMP. Każdy z nich w inny sposób radzi sobie w pogmatwanej rzeczywistości Polski okresu stalinizmu...

ŚWIADEK reż. Andrzej Kostenko, Polska 2005 (37 min)

Dokument przedstawiający rozmowę ze świadkiem koronnym Rafałem Ch. "Czarny", niegdyś szef handlarzy narkotyków w Szczecinie, ważna postać w gangu trzęsącym Pomorzem Zachodnim, za popełnione przestępstwa otrzymał łączny wyrok 12 lat więzienia. Po półtora roku upartego milczenia zdecydował się na współpracę z prokuratorem. Dzięki jego zeznaniom przeprowadzono jedną z największych akcji polskiej policji, w wyniku czego została rozbita mafia szczecińska, a 14 jej przywódców osadzono w więzieniu. Z opowieści "Czarnego" wyłania się obraz jego własnej kariery gangsterskiej, struktury mafii, jej przywódców oraz zasad rządzących organizacją przestępczą.

MOJA KREW, TWOJA KREW reż. Andrzej Kostenko, Wielka Brytania 1986 (50 min)

w.: Robert Brylewski, Zbigniew Hołdys, Janusz Atlas, Sławomir Rogowski, Tomasz Lipiński, Paweł Sito, Paweł Gumola

Dokument zrealizowany przez telewizję BBC w 1986 roku, prezentujący sytuację na polskim rynku muzycznym. Ekipa telewizji brytyjskiej trafiła na festiwal w Jarocinie, najpopularniejszą imprezę muzyczną w ówczesnej Polsce. W filmie możemy usłyszeć takie zespoły, jak Izrael, Republika, Madame, T.Love, Process, Maanam, Tilt, Dżem, KAT, Moskwa czy AYA RL. Utwory muzyczne uzupełniają wypowiedzi muzyków m.in. Pawła Gumoli, Zbigniewa Hołdysa, Tomka Lipińskiego, Roberta Brylewskiego, Darka Mazelonka i innych osób związanych z rynkiem muzycznym.

 

Sample Image