DOM RADOŚCI (Dům radosti) reż.: Evald Schorm, scen. (na podst. opowiadania Bohumila Hrabala): Evald Schorm, zdj.: Jaroslav Kučera, muz.: Jan Klusák, prod.: Czechosłowacja 1965 (20 min)

w.: Josefa Pechlatová (matka), Vaclav Žak (malarz), Antonin Pokorny i Ivan Vyskočil (urzędnicy)

Dwaj agenci ubezpieczeniowi namawiają na polisę niedzielnego malarza. Jego dom ma wyjątkową wartość, albowiem najmniejszy jego fragment został pokryty malowidłami... Cały film zresztą wygląda tak, jakby był fantazyjną kreacją owego malarza prymitywisty.

ODZWIERCIEDLENIE (Zrcadleni) reż.: Evald Schorm, scen.: Evald Schorm, Jan Špata, zdj.: Jan Špáta, muz.: Jan Klusák, prod.: Czechosłowacja 1965 (20 min)

Srebrny Smok na MFF Krótkometrażowych w Krakowie’ 1966

Na tle szpitalnych sal, bloków operacyjnych, prosektorium lekarze i pacjenci zastanawiają się nad sensem życia i nieuchronnością śmierci. Dopiero tu, po cudzie operacji i przywróceniu do życia ze stanu beznadziejnego, ludzie zdają sobie sprawę z jego wartości i piękna.

WŁAŚCIWIE NIC SIĘ NIE STAŁO (Vlastně se nic nestalo) reż. E.Schorm, scen. Jaroslava Moserová-Davidová, CSRS 1988 (86 min)

w.: Jana Brejchová (Blanka), Tereza Brodská (Sárka), Jan Kacer (Otakar), Jan Potmesil (Vojta), Marek Vasut (Frantisek), Zdenek Zák (Koudelka), Jirí Langmajer (Honza), Jirí Pomeje (Merhaut), Vlasta Meszarosová (Vlasta Meszarosová-Sebková).

Film mówi o problemach intymnych więzi między matką a córką, pokazanych z różnych punktów widzenia. Blanka ma poczucie winy, ponieważ wiele lat wcześniej niechcący oblała wrzątkiem swoją córkę Šarkę. Dziewczyna pogodziła się z sytuacją, ale matka nie chce dopuścić myśli, że jej dorosłe już dziecko pragnie żyć własnym życiem. Šarka nie mówiąc nic Blance, zapisuje się na wieczorowy kurs i zaczyna umawiać się z chłopcem, który nie zwraca uwagi na jej blizny.

PSY i LUDZIE (Psi a lidé) reż. Evald Schorm,  scen. Evald Schorm, Vojtech Jasny, CSRS 1971 (99 min)

w.: Vlastimil Brodský (Havelka), M. Buresová (Havelková), Ilja Prachar (Pavelka), Josef Hlinomaz (professor), Helena Ruzicková (Zuzana), Lubomír Kostelka (Tonda), Josefa Pechlatová (Pírko)

Trzy historie, w których ludzie i psy wchodzą sobie w drogę, by dojść do przekonania, że potrzebują się nawzajem. Ale nie zawsze wszystko układa się jak w rodzinie…

INTRYGANTKI (Pět holek na krku) reż.: Evald Schorm, scen. (na podst. powieści Evy Herčikovej): Eva Herčiková, Evald Schorm, zdj.: Jan Čuřik,  muz.: František Belfin, Karl Maria Weber, Czechosłowacja 1967 (89min)
w.: Andrea Čunderliková, Jana Krupičková, Lucie Žulová, Dana Matějková

Cztery licealistki serdecznie nie znoszą koleżanki z klasy – dziewczyny wrażliwej i delikatnej, wyobcowanej w grupie. Czynione jej złośliwości i nieprzyjazne gesty przybierają stopniowo na sile. Ich kulminacją stanie się intryga wymierzona w uczuciowy związek prześladowanej Nataszy z jej chłopakiem.